Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

S.Pellegrino zaprasza do stołu

2015-12-10

Najwyższa jakość, świeże produkty, autentyzm oraz tradycja wspólnej celebracji posiłków to charakterystyczne cechy włoskiego stylu kulinarnego. Pochodząca z Lombardii, znana  na całym świecie woda mineralna S.Pellegrino króluje na stołach najlepszych restauracji, zapewniając niezapomniane wrażenia smakowe. Teraz nowa edycja limitowana wody pojawiła się także w Polsce, zapraszając do prawdziwie włoskiej celebracji sztuki dobrego jedzenia.

 

W wiosce Val Brembana, u stóp włoskich Alp, znajduje się źródło, z którego wypływa woda o temperaturze 25 stopni Celsjusza. Podczas drogi, którą przez około 30 lat przemierza skalnymi korytarzami, nabiera swoistych właściwości. Wzbogaca się o cenne minerały i wypełnia naturalnym dwutlenkiem węgla, który nasyca ją delikatnymi drobnymi bąbelkami. San Pellegrino Terme to źródło znane od XIII wieku. Wspomniał o nim, tworząc mapę regionu, sam Leonardo Da Vinci, czym rozsławił miejsce i okoliczne tereny.

 Przez lata do term zjeżdżała arystokracja i artyści, aby dzięki wyjątkowym właściwościom wody, poprawiać swoje zdrowie i samopoczucie. Największą popularnością miejsce to cieszyło się w czasie „belle epoque”, na przełomie XIX i XX wieku. Właśnie wtedy powstała fabryka butelkująca S.Pellegrino, która działa i rozwija się do dziś, dostarczając wodę smakoszom w większości krajów na świecie. Region, w którym znajdują się Termy San Pellegrino – Lombardia – to najbogatsza kraina Włoch. Niezwykle malownicze pejzaże z jeziorami otoczonymi przez majestatyczne szczyty Alp, przyciągają turystów z całego świata. Ale region jest wyjątkowy również pod innymi względami – kulturowym, architektonicznym i kulinarnym. Kuchnia lombardzka doświadczyła wpływów z całego kraju, stąd jej ogromne zróżnicowanie.

Nie każdy wie, że Lombardia to współczesne, europejskie królestwo ryżu. Popularne makarony i lekkie owoce morza schodzą na drugi plan, podczas gdy ryż, mięso i grzyby grają na północy Włoch pierwsze skrzypce. Najsłynniejsze danie regionu to risotto, które może być przygotowywane na wiele sposobów. 

 

Skład i właściwości powodują, że woda S.Pellegrino poprawia i uwydatnia aromaty potraw i win. Naturalne, drobne bąbelki w pierwszym momencie przyjemnie łaskoczą w język, po czym ustępują trwałemu posmakowi szlachetnej kompozycji minerałów, pozwalającemu oczyścićdoznania i przygotować podniebienie do rozkoszowania się kolejnym daniem.

 

S.Pellegrino rekomendują sommelierzy jako najlepszą wodę towarzyszącą winom białym, ciężkim różowym i klasycznym musującym. Woda doceniana przez smakoszy na całym świecie, gości
na stołach najlepszych światowych restauracji. Dzięki temu charakterystyczna, czerwona gwiazda S.Pellegrino stała się synonimem prestiżu i szczególnym symbolem kultury wykwintnego jedzenia.

Marka, będąc ambasadorem “live in Italian” promuje na całym świecie aspekty włoskiego życia. Każdego roku przybliża konsumentom kulturę Italii, wprowadzając do sklepów limitowane edycje produktu, nawiązujące do włoskiego dorobku.

Tym razem, za pomocą edycji „Are You a real Foodie?”, zapraszając wszystkich do celebracji sztuki kulinarnej, promuje jeden z najważniejszych pomników włoskiej kultury – tradycję wspólnego gotowania i spędzania czasu przy stole.


Komunikaty Branżowe
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne