Wine & Food Noble Night po raz dziewiąty
 


 
Wine & Food Noble Night po raz dziewiąty

2016-09-21

Za nami jeden z najtrudniejszych konkursów kulinarnych w Polsce. 17 września już po raz 9. miała miejsce Gala Wine & Food Noble Night.

 

W tym roku w głosowaniu publiczności najwięcej głosów zdobyli: Szef Kuchni Łukasz Budzik z restauracji Mennicza Fusion we Wrocławiu w kategorii Najlepsza Przystawka oraz Tomasz Dziura z restauracji Andromeda Alfa w Krakowie w kategorii Najlepsze Danie Główne. Na obu czeka staż w restauracji Arzak (trzy gwiazdki Michelin) w San Sebastian w Hiszpanii ufundowany przez Akademię Gastronomiczną w Polsce.

Drugie miejsce w kategorii Najlepsza Przystawka zajął Janusz Fic z restauracji Dwór Sieraków w Dobczycach, a trzecie Tomasz Dziura z restauracji Andromeda Alfa w Krakowie. W kategorii Najlepsze Danie Główne drugie miejsce zajął Łukasz Budzik z restauracji Mennicza Fusion we Wrocławiu a trzecie Mariusz Bizub z restauracji Zakopiańska w Zakopanem.

Osobna ocena należała do grona jury profesjonalnego, które oceniało dania na zasadzie ślepej próby, czyli nie znając autorów przygotowanych potraw. W skład kapituły wchodzili Adam Chrząstowski, Justyna Adamczyk, Maciej Dobrzyniecki, Maciej Majewski, Paweł Oszczyk oraz Jarosław Uściński. Zdecydowali oni o zwycięstwie Łukasza Budzika z restauracji Mennicza Fusion we Wrocławiu. W nagrodę pojedzie na pięciodniowy staż w paryskiej restauracji Guy Savoy.

7-osobowe zespoły na czele z szefami kuchni musiały przygotować na żywo aż 700 porcji łącznie przystawek i dań głównych. Wszystkim daniom towarzyszyły wina Winkolekcji oraz degustacja trunków skomponowanych zgodnie z ideą food pairingu. Każdego roku Noble Concierge, która jest zarazem organizatorem konkursu, jak i producentem gali, proponuje inną stylistykę wieczoru. Tegoroczny Wine & Food Noble Night był niebywałą ucztą smaków natury. Szczególną inspirację stanowiła zaś idea terroir.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail