Top 5 dań Rozbrat 20
 


 
Top 5 dań Rozbrat 20

2014-05-28

Z okazji swoich piątych urodzin renomowana warszawska restauracja Rozbrat 20 przeanalizowała zamówienia blisko 250 tysięcy gości, którzy odwiedzili lokal i przygotowała zestawienie wykwintnych dań, które zamawiano najczęściej.

Okon_morski

– Byliśmy ciekawi, jakie dania zrobiły na naszych klientach największe wrażenie - mówi właścicielka Rozbrat 20 Monika Pęcikiewicz. - Jako, że stosujemy bardzo krótką, sezonową kartę, nasze menu regularnie zmienia się i bardzo rzadko powtarzamy dania, obliczyliśmy, że przez pięć lat zaprezentowaliśmy ponad dwieście różnych potraw.

Tatar_z_malzy

Wśród TOP 5 znalazły się następujące dania:

1.Wytrawny tatar przygotowany z surowych, drobno siekanych małży św. Jakuba z galaretką z marakui i ogórka.
2.Sandacz pieczony w klarowanym maśle, z aksamitnym crème brûlée z koziego sera.
3. Parowany okoń z sałatką z warzyw (z zielonymi i białymi szparagami, groszkiem cukrowym, bobem i lekko skarmelizowanym zielonym jabłkiem) z naparem ziołowym na trybuli, koprze włoskim, imbirze, kolendrze i młodym tymianku.
4. Perliczka confit w palonym maśle z klasycznym puree ziemniaczanym i puddingiem cytrynowym.
5. Sezonowana polędwica Angus w sosie z palonego masła z terriną z bakłażana i karmelizowanymi szalotkami.

Rozbrat 20 został Knajpą Roku 2009, a właścicielka Monika Pęcikiewicz i szef kuchni Łukasz Guziński, który szkolił się u sław takich jak Anne-Sophie Pic czy Mauro Colagreco, nie ustają w kulinarnych poszukiwaniach, za co restauracja została w 2014 roku, już po raz trzeci z rzędu, uhonorowana dwoma kompletami sztućców słynnego przewodnika Michelin.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail