Od 6 czerwca będą możliwe wesela do 150 osób i brak limitów w restauracjach!
 


 koronawirus

Od 6 czerwca będą możliwe wesela do 150 osób i brak limitów w restauracjach!

2020-05-27

Od przyszłej soboty 6 czerwca będzie można organizować wesela i uroczystości rodzinne do 150 osób – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Goście nie będą musieli nosić maseczek. Jednak wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

wesela

Od soboty 30 maja z kolei nie będą obowiązywały już limity klientów w restauracjach, kawiarniach, barach i sklepach. Do tej pory w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie na 1 osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od 30 maja ta zasada przestaje obowiązywać. W punktach gastronomicznych nadal jednak musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. A klienci, zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne – m.in. dezynfekcja rąk i stolików.

 

Otwarte będą mogły zostać również siłownie, baseny i kluby fitness, które znajdują się m.in. w hotelach. Wraca także możliwość organizowania zgromadzeń do 150 osób, ale tam obowiązkowe będzie zasłanianie nosa i ust lub utrzymywanie dystansu 2 metrów.

W tym samym czasie zniesiony zostanie także obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, jeżeli zachowany jest dystans społeczny, z wyjątkiem sklepów, środków komunikacji, kościołów czy kin, gdzie maseczki będą obowiązkowe.

-Te dane, które w najbardziej wyrazisty sposób świadczą o tym, że zapanowaliśmy nad pandemią w sposób dużo bardziej sprawny niż najbogatsze kraje świata - liczba zgonów spowodowanych przez koronawirus - 27 zgonów na mln mieszkańców - powiedział premier Morawiecki.

Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane po zakończeniu procesu konsultacji z przedsiębiorcami.

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail