Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaGra w kartę

2012-10-05

Kiedy zamierzamy stworzyć kartę win dla naszego lokalu, stajemy przed zagadnieniem jak to zrobić, aby efekt był najlepszy. Ważna jest nie tylko nasza wiedza na temat win, ale także to, jaki lokal chcemy stworzyć i umiejętności negocjacji z dostawcami. Na samym początku należy odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy poważnie pracować z winem. Może się stać znaczącym źródłem przychodów w naszym biznesie, ale wymaga odpowiedniego podejścia. Jeżeli z góry zakładamy, że to marginalny dodatek, nie rozwiniemy tego segmentu.
 

Przygotowania samej karty nie warto zaczynać od wertowania katalogów importerów i dystrybutorów. Dzisiejsza oferta jest bardzo obszerna (aczkolwiek niektóre rodzaje win nie występują w dostatecznym wyborze, a także brakuje niektórych znanych wytwórców) i oglądając zdjęcia setek różnorakich win, zapewne miło spędzimy czas, ale nie o to przecież chodzi.

 

Wino w zależności od restauracji

Powinniśmy przede wszystkim określić, jakiego rodzaju wina chcemy mieć. Muszą one pod wieloma względami współgrać z resztą naszej oferty. Przede wszystkim ich wybór musi stanowić dopełnienie głównych dań, być adekwatny do skali menu i odpowiadać cenowo potrawom. Te trzy warunki to pewna oczywistość, ale równie ważnych jest kilka innych aspektów. Pierwszy to dostosowanie do charakteru miejsca – jeśli np. stawiamy na slow food, nie powinniśmy wybierać win masowych, stojących na półce w każdym hipermarkecie. Gdy będziemy proponowali kuchnię fusion, możemy zrezygnować z klasyków na rzecz win nowatorskich, a oferując dania z produktów ekologicznych, znajdźmy takież wina. Jeśli będziemy serwować dania kuchni określonego kraju, powinniśmy mieć do zaproponowania coś charakterystycznego również w zakresie win. I nie chodzi tu tylko o kuchnię takich krajów, które są znane z produkcji wina....

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności