Trzecia edycja konkursu WINO NA MEDAL rozstrzygnięta
 
 


patronat medialny

Trzecia edycja konkursu WINO NA MEDAL rozstrzygnięta

2021-05-25

Niemiecki riesling, cabernet z Kalifornii i gruzińskie saperavi zdobyły złote medale w trzeciej edycji konkursu Wino na medal. Opóźnione z powodu pandemii obrady jury odbyły się w warszawskim hotelu Regent 21 maja.

 WinoNaMedal LOGO

Najwięcej punktów zdobył Pettenthal Riesling Auslese z 2014 roku importowany przez firmę Lecker Wina Niemieckie. Na drugim miejscu znalazł się dwa lata młodszy Louis M. Martini z Doliny Napa importowany przez firmę CEDC, a trzeci złoty medal zdobyło Marani Saperavi Reserve rocznik 2012  sprowadzane przez Marani 1915.  

Na konkurs wpłynęły 124 próbki, jurorzy przyznali w sumie 66 medali, w tym roku po raz kolejny nie przyznano nagrody Grand Prix. 

Podstawowym kryterium udziału w konkursie była dostępność produktu w ofercie branży HORECA. Wśród firm rejestrujących produkty znaleźli się zarówno wiodący, jak i mniejsi dystrybutorzy oraz kilka polskich winnic.

W skład jury konkursu weszli: Tomasz Kolecki, Łukasz Bester, Tomasz Prange-Barczyński, Paweł Demianiuk, Karolina Nowosadzka i Ewa Relidzyńska. Komisję techniczną tworzyli Grzegorz Jach, Norbert Brzoza, Damian Budziak i Piotr Więcławski.

 Produkty były oceniane w ciemno, w skali 100-punktowej. Obrady komisji i całość przebiegu konkursu nadzorował mec. Łukasz Godlewski z Kancelarii Radców Prawnych Leszek Czarny, Wojciech Budny i Wspólnicy. Sponsorami były Pro-Log oraz Cisowianka Perlage.

"Restauracja" była patronem medialnym konkursu.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail