20 X Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni
 


 

gastronomia

20 X Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni

2022-10-20

Dziś składamy najlepsze życzenia wszystkim szefom kuchni. To oni są odpowiedzialni za całość organizacji działań w kuchni, menu a przede wszystkim dania serwowane gościom. Do ich obowiązków należy przydzielanie pozostałym pracownikom  obowiązki, koordynacja zaopatrzenie i dobierają jakościowe produkty. Często pełnią podwójną rolę, szefa i menadżera restauracji jednocześnie.  20 października świat gastronomii obchodzi Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni.

AdobeStock 109909275 Preview

 

Pomysłodawcą Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni był Bill Gallagher. Pomysł zrodził  się w 2004 roku, kiedy to ówczesny prezydent Światowego Związku Stowarzyszeń Szefów Kuchni (World Association of Chefs’ Societies - WACS) zaczął propagować na szerszą skalę wiedzę o tym zawodzie. Dzień Szefa Kuchni od tego czasu ma wymiar nie tylko edukacyjny, ale też prospołeczny. Przypomina ludziom gastronomii, że ich obowiązkiem jest nie tylko zaspokajanie kulinarnych potrzeb gości, ale też przekazywanie swojej wiedzy i kunsztu młodszym pokoleniom. Także ważnym elementem tej kultury jest promowanie zdrowego odżywiania i produktów wysokiej jakości oraz wzmacnianie kultury kulinarnej w kontekście społecznym

fot. Adobe stock 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail