Milanovo to mój drugi dom
 

w numerze

Milanovo to mój drugi dom

Budowanie biznesu, zwłaszcza w gastronomii, wymaga czasu, ogromu pracy i zaangażowania, ale przede wszystkim pasji i przekonania, że robi się właściwy krok. O budowaniu firmy Maczfit oraz restauracji Milanovo rozmawiamy z Maciejem Lubiakiem.

rs 2023 01t 19

Niedawno zmienił pan rolę w firmie Maczfit z dyrektora zarządzającego na przewodniczącego rady nadzorczej. Co to oznacza? Czy to totalne oddanie sterów w firmie? I dlaczego zmiana akurat w tym momencie?

 Była to dla mnie naturalna zmiana. Związałem się z funduszem Resource Partners w 2018 r., aby w kolejnym kroku, kiedy Maczfit znajdzie się w posiadaniu inwestora strategicznego, ustąpić z funkcji CEO i oddać stery nowej osobie, która mnie zastąpi. Obecnie moja pozycja jest właściwa – jako executive chairman i doradca strategiczny zarządu współpracuję ściśle z nowym prezesem zarządu, z którym dogadujemy się bardzo dobrze. Nadal doglądam i będę doglądał biznesu, ale z innej perspektywy, służąc swoim wieloletnim doświadczeniem i znajomością rynku. W tej kategorii i segmencie gastronomii czuję się jak ryba w wodzie.

Tworzyłem Maczfit od podstaw, a przez ostatnich siedem lat pełniłem funkcję prezesa spółki, starając się o jej najlepszy możliwy rozwój. Na szczęście z powodzeniem, gdyż dziś firma jest liderem swojej kategorii. Od sierpnia zeszłego roku nie angażuję się bezpośrednio w procesy operacyjne, ale spełniam się w roli przewodniczącego rady nadzorczej i doradcy strategicznego zarządu. 

Jak zrodził się pomysł na Maczfit? Skąd była inspiracja?

Pomysł na Maczfit zrodził się w 2015 r. z własnych potrzeb i problemów zdrowotnych. Postanowiłem oprzeć swój biznes na wysokiej jakości jedzenia i oferty. Całość przygotowań do otwarcia tego przedsięwzięcia zajęła prawie pół roku. W tym czasie powstało menu testowane przeze mnie za każdym razem (ponad 1 tys. receptur), oferta, opakowania i strategia marketingowa. Co więcej, od razu zatrudniłem odpowiedni zespół i zadbałem o odpowiednie zaplecze produkcyjne.

rs 2023 01t 20

Pierwszego dnia miałem czterech klientów. Po dwóch miesiącach działalności udało się osiągnąć 200 pakietów na dzień. Na szczęście wynająłem drugi obiekt, który pomieścił rozwijający się w ogromnym tempie biznes. Zanim skończyłem go...Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail