Jak skutecznie sprzedawać w social mediach?
 





w numerze

Jak skutecznie sprzedawać w social mediach?

2021-08-11

Czy social media to dobre narzędzie sprzedaży? W jaki sposób komunikować się z gośćmi, aby chętniej odwiedzali restaurację i/lub częściej zamawiali jedzenie z dowozem? O czym NIE można zapominać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym tekście.

 O tym, że social media to doskonałe narzędzie sprzedażowe, napisano już wiele. Jednak jest jedna sprawa, o której wielu zapomina – każda branża rządzi się swoimi prawami i w każdej branży komunikacja wygląda nieco inaczej. A jeśli mowa o komunikacji, to także o sprzedaży, czyli elemencie, o którym żaden człowiek zajmujący się social mediami nie może zapominać.

Zacznijmy od konkretnych danych

 Według raportu Hootsuite z 2021 r.:

-       z internetu w Polsce korzysta aż 31,97 mln osób, a więc 84,5 proc. całkowitej populacji;

-       do ulubionych platform Polaków należą Google, Facebook i YouTube; wśród mediów społecznościowych prym wiedzie YouTube, z którego korzysta 92,8 proc. użytkowników, za nim jest Facebook (89,2 proc.), komunikator Facebooka – Messenger (76,5 proc.) i Instagram (60,6 proc.);

-       aż 96,6 proc. użytkowników korzysta z Facebooka na swoim urządzeniu mobilnym. Tylko na komputerze stacjonarnym aplikacji używa zaledwie 3,4 proc., a wyłącznie aplikacji na smartfonie – 51,1 proc. Z serwisu zarówno z poziomu smartfona/tabletu, jak i komputera korzysta zaś 45,5 proc.

Ponadto według badań Reuters Institute for Study of Journalism na Oxford Universitymedia społecznościowe cieszą się największym zaufaniem pod względem rzetelnych i sprawdzonych informacji. Na pierwszym miejscu jest Facebook. Aż 36 proc. respondentów wskazuje tę platformę jako pierwsze źródło szukania informacji. Instagram także zajął miejsce na podium – 11 proc. respondentów właśnie tam szuka inspiracji i ciekawych informacji.

Dane te pokazują, że ludzie bardzo ufają temu, co widzą w mediach społecznościowych, i co ważne – na bieżąco śledzą to, co dzieje się na portalach takich jak YouTube, Facebook czy Instagram. A co za tym idzie? To doskonałe narzędzia sprzedaży.

Pełen tekst znajdziecie w nowym numerze Restauracji

Autorem tekstu jest Magdalena Malutko CEO Agencji Od Kuchni https://www.odkuchni.co/

fot. materiał prasowy 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresować







W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail