Wspólnie – jak wykorzystać ten trend
 w numerze

Wspólnie – jak wykorzystać ten trend

Idea common tables jest z nami już od dobrych kilku lat, a mimo to nie traci na popularności. Dla klienta to coś nowego, a restaurator może w ten sposób zaoszczędzić miejsce i pieniądze.

rs 2023 01t 34

Restauracja Wspólny Stół została otwarta tego roku w sierpniu w Poznaniu. Nie będzie zaskoczeniem, że głównym meblem w sali jadalnej jest długi na kilka metrów dębowy stół. Odzwierciedla on głębszy zamysł stojący za tym miejscem, bo to spółdzielnia socjalna, w której obok znawców branży pracują też kobiety zagrożone wykluczeniem zawodowym. Tak też można podejść do idei wspólnego stołu, ale w wariancie podstawowym to nic innego jak jedzenie przy jednym stole wspólnie z innymi ludźmi. 

Dlaczego siedzieć wspólnie?

W ramach projektu Outstanding in the Field w różnych krajach, przy jednym długim stole rozstawionym na świeżym powietrzu rokrocznie od 1999 r. zasiadają obok siebie nawet setki osób. Każda restauracja, która może usadzić gości przy długim stole pod czereśnią czy pod namiotem w ogrodzie, powinna rozważyć tego typu wydarzenie. Tak jak w Nadbużańskim Domu na Podlasiu, gdzie właśnie w takich okolicznościach odbywają się cykliczne obiady. Jednak historia tego ruchu jest dużo dłuższa. Czy długie stoły weselne lub karczmy w średniowiecznych gospodach daleko odbiegają od tej idei? 

Wychować sobie klientów

Mamy tu więc wrażenia biesiadników, którzy w ten sposób mogą poznać kogoś nowego i miło spędzić czas. Zejdźmy jednak na ziemię i porozmawiajmy o tym, co z tego ma restaurator. Korzyści są prozaiczne, bo jeden długi stół pozwala usadzić więcej osób niż kilka małych stolików. Często zyskuje na tym obsługa, której łatwo podawać posiłki i nawigować między stolikami. To też przydatne w trakcie eventów – może nawet prowokować spontaniczne lekcje gotowania czy degustacje. Często dzięki takiemu stołowi mamy więcej zapytań od grup zorganizowanych, które widzą już przez witrynę, że dane miejsce pomieści grupę dziesięciu czy dwudziestu osób. Warto wykorzystać common table świadomie.

Wiele kawiarni ma taki długi stół dla licealistów czy...Agata Frątczak www.madama.pl


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail