Jak zarabiać na swojej pasji?
 

 w numerze

Jak zarabiać na swojej pasji?

Koncepty z grubsza dzielą się na dwa rodzaje: te z pasją i te, które na pasji potrafią zarabiać. Tych drugich jest zwykle mniej, bo niewielu stać na dokładanie do pasji bez końca. Co zatem robić, żeby zanim skończą się pieniądze, pasja zdążyła na siebie zarobić?

rs 2023 01t 26

Jeśli od pasji się zaczyna, to bardzo dobrze. Jeśli jest coś więcej niż tylko potrzeba zarobienia pieniędzy, to jeszcze lepiej. Dlaczego? Po pierwsze – za pasją idzie motywacja, taka z brzucha, która będzie napędzała do działania, zwłaszcza kiedy będzie ciężko. A będzie nie raz! Po drugie – w biznesie gościnności nie sprzedajemy produktu, tylko emocje. I robimy to za pomocą relacji z klientami. Jeżeli nie będzie pasji, nie może być tych emocji, zostaną tylko czyste liczby. A gościnność niczego nie znosi bardziej niż dyktatu księgowych. 

Skąd jest nasza pasja?

Pasje mogą być różne. Do gotowania, do pizzy, do kuchni z jakiegoś regionu świata, do ludzi i relacji, rodzinna pasja pokoleniowa itd. Warto dobrze się zastanowić, skąd jest nasza pasja, bo jeśli jej źródło jest w potrzebie stworzenia domu dla siebie, to robi się niebezpiecznie. Dlaczego? Pasja jest twoja, ale to, co zostanie z tej pasji wytworzone, nie jest dla ciebie. Jest dla klientów. Kropka. Otwieranie lokalu dla siebie to prosta droga do porażki. Niezrozumienie klientów zawsze kończy się tak samo – ich brakiem. Budowanie konceptu „bo ja tak lubię”...Krzysiek Kaliciński @black_board_consulting


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail