Nowy numer ¨Restauracji"
 

w numerze

Nowy numer ¨Restauracji"

2021-09-03

Nowy numer ¨Restauracji"  już w sprzedaży! A w nim...

RS I okl 04 2021

Nasz temat numeru to eko trendy. Zero waste, Too good to go, Weganizm… Skąd nagle to ogromne zainteresowanie ekologią w wielu dziedzinach naszego życia? Czy to tylko chwilowe mody? Co to znaczy ekologiczna gastronomia, ekologiczna kuchnia i ekologiczna restauracja? Jak zarządzać i promować swój lokal utrzymany w duchu eko oraz w jaki sposób iść z duchem czasu? Staramy się odpowiedzieć na niektóre nurtujące wielu z nas pytania, dotyczące nowinek w sztuce gotowania i podawania posiłków.

Wraz z Agatą Frątczak  podpowiadamy, jak urządzić wnętrze zielonej restauracji. Ania Dębska zaś w swoim felietonie zachęca nas do wyjścia ze strefy komfortu i spojrzenia na eko trendy z otwartym umysłem. Od jakiegoś czasu realnie robimy coś dla naszej planety, ale nie zapominajmy też o wymiarze społecznym trendów ekologicznych 

Pamiętajmy, że pandemia wciąż trwa. Musimy być na nią wszyscy przygotowani. Prawnik Katarzyna Kuchta wyjaśnia, co może nowego zmienić się w prawie covidowym i gdzie szukać istotnych informacji. Analizujemy także, czy i jak zmienił się gość restauracji podczas miesięcy pandemii.

W Koncepcie poznajemy wrocławskie bistro Dinette. Jego właścicielka Jolanta Jurkowlaniec dzieli się swoimi pomysłami, które pozwoliły jej przetrwać lockdown.

Jak zwykle rozkoszujemy się smakami. O kuchni Bliskiego Wschodu i smakach wegańskich rozmawiamy z Malką Kafką. Ta współczesna nomadka z głową pełną pomysłów opowiada o swoim gotowaniu, o sobie i o tym, jak postrzega świat. Nie przekonuje też do niejedzenia mięsa, a raczej inspiruje do eksplorowania możliwości świata roślin i grzybów.

Nasz produkt gourmet numeru to woda. Bez niej nie ma życia, ale też nie ma mowy o nowoczesnej restauracji. Sommelier i znawca wody Marcelo Pino wyjaśnia, jak łączyć różne wody z potrawami. Barista zwraca natomiast uwagę na ważność wody w przygotowywaniu doskonałej kawy.

Czy skusicie się na potrawę z ryby i czerwone wino zamiast białego? Po lekturze artykułu „Wino i kuchnia” Wojciecha Giebuty z pewnością tak.  Felietonem o winie debiutują w tym numerze Małgorzata Sułek i Michał Bardel, autorzy winiarskiej książki, eksperci i pasjonaci winnic

Kuchnia tajska jest jedną z bardziej intrygujących i uważanych za nade wszystko gourmet. Jak ma się ona w Polsce? Co Polacy najchętniej wybierają z tajskich smaków? Zapraszamy do działu Kuchnie Świata

Czy zastawialiście się, bez jakich składników nie wyobrażają sobie kuchni ich szefowie? Zapraszam do nowej rubryki 5x5, gdzie powyższe pytanie wędruje do 5 szefów kuchni i w 5 minut uzyskujemy ciekawe wypowiedzi.

Zapraszam do lektury

redaktor naczelna

Anna Smolec

 

 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail