„Instagrammable”, czyli trend, o którym powinien pamiętać każdy restaurator
 

w numerze

„Instagrammable”, czyli trend, o którym powinien pamiętać każdy restaurator

2022-07-28

Wszyscy będący za pan brat z trendami i nowinkami ze świata social mediów wiedzą, że w dzisiejszych czasach posiadanie konta na Instagramie to konieczność. I to nie tylko po to, by po prostu tam być, ale żeby budować świadomość i społeczność wokół marki. Ze względu na specyfikę tego medium powstał trend określany jako „Instagrammable” lub „Instagram friendly”, w myśl którego restauracja powinna dobrze prezentować się na Instagramie. O co dokładnie chodzi i dlaczego to tak ważne?

rst 022022 153355 811256

Na Instagramie, jednym z dominujących obecnie mediów społecznościowych, są już miliardy użytkowników – głównie przedstawicieli millenialsów i pokolenia Z. Od momentu powstania znacznie się rozrósł i obecnie jest jedną z najbardziej wpływowych platform, z których może korzystać każda marka. Miesięcznie korzysta z niego około 1,15 mld użytkowników, a 90 proc. z nich obserwuje co najmniej jedno konto biznesowe – wśród nich m.in. restauracje. Jednym z głównych czynników, dzięki którym Instagram cieszy się taką popularnością, jest to, że ułatwia udostępnianie zdjęć i filmów. A jak dobrze wiemy – ludzie kupują oczami. Dziś właściciele restauracji, chcąc przyciągnąć więcej gości, inwestują nie tylko w jakość swoich potraw, ale także w aranżację wnętrz i element „doświadczenia kulinarnego”. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: im lepiej dania i wnętrza wyglądają na zdjęciach, tym więcej osób je zobaczy, opowie o nich innym, a na koniec dnia sprzedaż w restauracji wzrośnie. Określenie „Instagrammable” wiąże się z byciem atrakcyjnym wizualnie i nadającym się do fotografowania oraz zamieszczania w mediach społecznościowych. Instagram jest jak poczta pantoflowa cyfrowego świata – daje firmom ogromną ekspozycję, która przekłada się na lepszą sprzedaż. Czy ten trend utrzyma się długo? Jak najbardziej! Dlaczego? 

1. Zmiany w podejmowaniu decyzji zakupowych millenialsów i pokolenia Z

Zacznijmy od przedstawienia dwóch grup, które obecnie ukierunkowują trendy na całym świecie. Millenialsi – to osoby urodzone między 1980 a 2000 r., inteligentne cyfrowo, wymagające personalizacji, wygody,...


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail