Obróbka cieplna – urządzenia, które ułatwiają pracę kucharzowi
 

w numerze

Obróbka cieplna – urządzenia, które ułatwiają pracę kucharzowi

2022-09-25

Gotowanie, smażenie, duszenie, blanszowanie i frytowanie – to metody przyrządzania potraw wykorzystywane codziennie we wszystkich profesjonalnych kuchniach. Na rynku dostępne są rozwiązania techniczne, które pomagają kucharzom koordynować pracę w kuchni i uzyskać optymalne rezultaty.

rst 042022 952298 970579

Metody obróbki cieplnej i niezbędne narzędzia oraz urządzenia można podzielić pod wieloma względami, m.in. według metody przyrządzania: gotowanie (garnki, kotły warzelne, urządzenia wielofunkcyjne), smażenie (patelnie, patelnie uchylne, grille, urządzenia wielofunkcyjne), frytowanie (frytownice, urządzenia wielofunkcyjne), pieczenie (piekarniki i piece konwekcyjno-parowe). Kolejny podział to według źródła ciepła i tu mamy urządzenia elektryczne oraz gazowe. A jeśli kryterium jest funkcjonalność, to podział taki uwzględni: urządzenia uniwersalne, które pozwalają stosować różne metody obróbki cieplnej, oraz specjalistyczne, przeznaczone do realizacji pojedynczych metod obróbki termicznej. 

Na etapie projektowania kuchni

Projektując kuchnię, warto patrzeć perspektywicznie i wybrać sprzęt, który pozwoli restauracji rozwijać się bez żadnych kompromisów i uszczerbku na jakości przez wiele lat. Przy planowaniu zakupu wyposażenia warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę urządzeń, ale także pozostałe koszty, które związane są z codzienną pracą w kuchni, oraz ergonomiczność przestrzeni. W zależności od wielkości lokalu, ale także liczby serwowanych dań, należy dobrać odpowiedni sprzęt. U podstaw działania samej kuchni warto pomyśleć o kalkulacji: zużycie prądu,...Anna Pycińska

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail