Pokaż mi swoją torbę z nożami, a powiem ci, jakim jesteś kucharzem
 

 w numerze

Pokaż mi swoją torbę z nożami, a powiem ci, jakim jesteś kucharzem

2023-12-18

Nóż kucharza to odwieczny dylemat i temat rzeka. Z mojego doświadczenia i obserwacji oraz pracy z różnymi kucharzami i szefami kuchni wiem, że zdania na temat własnych noży są podzielone i dla mnie czasami nieco dziwne. Niektórzy nie potrzebują mieć swoich noży i używają tych, które zapewnia im pracodawca, lub po prostu pożyczają w trakcie serwisu noże od kolegów z pracy, co dla mnie jest bardzo frustrujące.

profesjonalny kucharz przygotowujacy jedzenie w kuchni

fot. Freepik

 

Ja, jako zawodowy kucharz pełniący funkcję szefa kuchni, na różnych szczeblach swojej kariery zawsze powtarzałem: pokaż mi swoje noże, a powiem ci, jakim jesteś kucharzem. I tu niespodzianka – nie muszą to być noże za setki czy tysiące złotych. 

Jak wybrać

Osobiście proponuję i zalecam...Michał Wawro Właściciel marki GASTROBANDA by Michał Wawro. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako kucharz i szef kuchni, w tym od trzech lat generalny szef kuchni w sieci franczyzowej Zdrowa Krowa oraz Smile & Wine. Srebrny medalista Best of Gastronomie z 2023 r. Trener kulinarny od 10 lat. Od 2018 r. aktywny członek stowarzyszenia Euro- -Toques Polska.

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail