Ceremoniał bąbelków
 

 w numerze

Ceremoniał bąbelków

2023-12-18

Na naszych oczach dzieją się rzeczy ważne. Jesteśmy bowiem uczestnikami rewolucji – rewolucji w obszarze win musujących. Jeszcze kilka lat temu bąbelki pijaliśmy jedynie raz w roku – przeważnie w sylwestra. Obecnie musiaki to bez dwóch zdań produkt całoroczny, idealny na wiele okazji, a także jedna z najdynamiczniej rozwijających się kategorii na rynku alkoholowym. Polacy pokochali wina musujące, a karty win w restauracjach pełne są coraz to nowych smaczków. Zatem jest to dobry moment, by pochylić się nad ciekawą kwestią: jak je serwować?

para swietuje z szampanem na ciemnym tle

fot. Freepik

Wśród całej gamy kieliszków ten do win musujących wskazać zapewne najłatwiej. Smukły, wysoki, bardzo charakterystyczny. Kieliszek typu flute został stworzony, by maksymalnie długo utrzymywać odpowiednio niską temperaturę wina. Ponadto pozwala na swobodne, ale niezbyt gwałtowne ulatywanie bąbelków. Największym mankamentem tego kieliszka jest jednak to, że nie zapewnia idealnego odwzorowania aromatu. Powód? Bardzo wąska konstrukcja. W mojej opinii smukła...Tomasz Potrzebowski Ekspert rynku wina, firma Henkell Freixenet Polska

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail