Kultura organizacyjna jako kluczowy element w branży HoReCa
 


 
w numerze

Kultura organizacyjna jako kluczowy element w branży HoReCa

2023-08-21

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego niektóre firmy odnoszą spektakularne sukcesy, podczas gdy inne z trudem utrzymują się na rynku? Odpowiedź leży w ich kulturze organizacyjnej – niematerialnym, lecz niezwykle istotnym składniku budującym fundamenty każdej organizacji.

rs 2023 03 480054 180358

Jaki jest wpływ kultury organizacyjnej na zarządzanie firmą, zaangażowanie pracowników oraz innowacje w branży gastronomicznej? Jeśli jesteście zainteresowani rozwijaniem swojego przedsiębiorstwa lub po prostu chcecie lepiej zrozumieć, jak budować pozytywną atmosferę w miejscu pracy, ten artykuł jest dla was. Wielu restauratorów czy hotelarzy w dalszym ciągu nie rozumie lub po prostu nie chce zrozumieć, jak istotna jest ona dla ich przedsiębiorstwa. Kultura organizacyjna to już nie tylko ideały, do których wypadałoby dążyć, ale konieczna teraźniejszość. 

Kultura organizacyjna – z czym to się je?

Kultura organizacyjna stanowi niezwykle znaczący filar funkcjonowania przedsiębiorstwa, związany z kreowaniem tożsamości firmy, pielęgnowaniem wewnętrznych wartości i osiągnięciem wspólnych celów. Od samego początku rozwoju nauk zarządzania badacze poświęcali wiele uwagi temu zagadnieniu. Przez zapewnienie pracownikom programów rozwoju, atrakcyjnie zaprojektowanych przestrzeni, kompleksowych pakietów świadczeń socjalnych oraz spersonalizowanych szkoleń te firmy zdobywają zaufanie swojego personelu. Pracodawcy, którzy wnikliwie odkrywają i wykorzystują potencjał swoich pracowników, aktywnie słuchają ich opinii i dodatkowo tworzą sprzyjające środowisko, mogą nie tylko uzyskać ambasadorów swojej marki, ale także osoby, które w pełni wpisują się w filozofię organizacji. Wydaje się to wszystko oczywiste, ale jak jest naprawdę? Prowadząc w swojej karierze różnego typu obiekty, zawsze opierałem swój sposób zarządzania na zdefiniowaniu jasno określonych zasad współpracy. Jako lider nigdy nie kazałbym wykonać swojemu pracownikowi czynności, której sam bym nie zrobił. Jeśli chcesz zdrowej kultury organizacyjnej, musisz sam ją wymodelować. Na przykład nie możesz zachęcać pracowników do punktualności, jeśli zawsze przychodzisz do pracy ostatni. Zdrowe praktyki kultury organizacyjnej działają, gdy członkowie zespołu przestrzegają zasad i...Łukasz Maziarski. Chief executive oficer w GastroInvest Group – firmie szkoleniowo-doradczej, pomagającej restauratorem i hotelarzom osiągać wyższe zyski i satysfakcję z prowadzenia biznesu www.gastroinvestgroup.com

Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail